На проведения наскоро в Пазарджик Държавен лично-отборен шампионат на писта за момчета, състезателите на „Хемус-1896" Стефан Йовевски, Радослав Грънчаров и Цветослав Стойков се представиха отлично, като станаха вицешампиони на България в дисциплината "2000 м. отборно преследване", а в дисциплината „отборен спринт" се окичиха с бронзови медали. В крайното отборно класиране нашият отбор зае 3-то място след отборите на Бургас и Казанлък.
На проведените наскоро състезания за купа „Дием" в Пловдив и купа „Долината на тракийските владетели" в Казанлък, Стефан Йовевски демонстрира за пореден път класата си завоювайки първо място при момчета младша възраст, Радослав Грънчаров зае 4-място за купа „Дием" при момчета старша възраст, а Симеон Петков се качи на почетната стълбичка на 3-място за купа „Долината на тракийските владетели" в Казанлък.
На провелия се наскоро Държавен личен шампионат по колоездене за момчета младша и момчета старша възраст в в Обзор нашите състезателите отново доминираха и доказаха, че се намират в отлична спортна форма. Стефан Йовевски демонстрира за пореден път класата си завоювайки шампионска титла при момчета младша възраст, а Радослав Грънчаров се окичи със сребърен медал и вицешампионска титла за момчета старша възраст.
На проведените наскоро състезания за купа „Долчини-Дупница", нашите състезателите отново доминираха. През първия ден от състезанията 100 км. общ старт със старт в Сапарева баня и финал изкачване на Паничище Мартин Папанов зае ІІ място при мъжете, а през втория ден се проведе критериум по улиците на Дупница където Стефан Йовевски демонстрира за пореден път класата си завоювайки първо място при момчета младша възраст.
На провелия се Държавен личен шампионат по колоездене за момчета и юноши младша възраст в Сливен състезателите на "Хемус – 1896" се представиха отлично. През първия ден се проведе дисциплината „индивидуално по часовник", в която най-добрият състезател в България за момчета през последните две години Стефан Йовевски спечели поредната си победа при момчета младша възраст и се окичи със златен медал.
На проведените на 5 май състезания за купа „Долчини" в София, нашите състезателите отново доминираха и доказаха, че се намират в отлична спортна форма.
Продължава много доброто представяне на колоездачите ни от детско – юношестката школа на Колоездачен клуб „Хемус – 1896". На проведените двудневни състезания за купа „Бургас" отлично се представи нашият състезател Стефан Йовевски, който грабна победата и през двата дни по безапелационен начин, а Михаил Николов зае 5-то място в крайното класиране, като с това затвърдиха отличното представяне на нашия отбор от началота на сезона.