На 09.05.2021 се проведе критериум по улиците на град Чирпан. При момчета младша възраст нашите състезатели Васил Киряков и Васил Димитров заеха съответно второ и трето място, оставяйки пред себе си състезател на "Омега". Двамата тренират от по-малко от година и вече постигат страхотни резултати и напредват бързо. Това беше първият подиум за Васил Димитров, а през 2020 година Васил Киряков стана шампион на България при децата в дисциплината индивидуално по часовник и вицешампион в общ старт. Стефан Йовевски зае второ място при момчета старша възраст. При юноши младша възраст Радослав Грънчаров завоюва второто място след успорван финал със състезател на Свиленград. Състезателите и ръководството на клуба благодарят на всички спонсори за безвъзмездната помощ! Също така благодарим за добрата организация на състезанието!
Стефан Йовевски с трета победа за сезона - спечели изкачване на връх Българка при момчета старша възраст след страхотна езда. Радослав Грънчаров първи при юноши младша възраст при оспорван финал и битка до последните метри.
Първия етап от купа „Бургас“ (24.04.2021), завършихме с две безапелационни победи на троянските състезатели – Стефан Йовевски за пореден път демонстрира силно каране и зае 1-вата позиция при момчета старша възраст, а Радослав Грънчаров вдигна ръце след успорван финал и успя да извоюва първото място при юноши младша възраст! Равносметката след края на 2-рия ден от купа "Бургас":При момичета младша възраст Изабел Пехливанова отново стана 3-та, което я нареди на същата позиция в генералното класиране, а Стефан Йовевски с 3-то място от днес и 1-во от вчера остана втори в крайното класиране при момчета старша възраст. "Хемус-1896" благодари на организаторите на състезанието и на всички свои спонсори!
На 13 и 14.04.2021 се проведе състезание за купа „Г. С. Раковски“. През първия ден имаше общ старт за мъже и юноши страша възраст – 120 км. Съставът на мъжкия отбор беше изграден от трима състезатели: Даниел Петков, Теодор Русев и Христо Гечев, който зае 9-то място. През втория ден се проведе критериум по улиците на град Котел. При момчета старша възраст Стефан Йовевски донесе първата победа за сезона, побеждавайки по категоричен начин! Негови подгласници останаха състезатели на Варна и „Лястовица“ Казанлък. Радослав Грънчаров остана втори при юноши младша възраст, победен от състезател на „Черноморец“ Бургас. Радослав караше много активно през целия ден на състезанието и показа, че е достоен за качване на почетната стълбичка. Състезателите на „Хемус-1896“ изказват благодарности на всички спонсори на отбора! Благодарим и на организаторите на състезанието!
На 10.04.2021 в град Пазарджик се проведе критериум за всички възрастови групи. При най-малките отлично се представи Васил Киряков, който зае 5-то място, а Васил Димитров остана на 9-то място. След оспорван финал Стефан Йовевски стана 2-ри, оставайки пред себе си състезател на „Несебър“. Радослав Грънчаров зае 6-тата позиция при юноши младша възраст. По отличен начин се представиха и нашите момичета – Изабел Пехливанова зае 3-то място при момичета младша възраст, а Мартина Младенова – 3-то място при момичета старша възраст 7-то място зае Десислава Михайлова в същата възрастова група. Николета Попадиева зае 4-то място при жените. Добре се представи и Елена Гадева при девойки младша възраст която зае 6-то място. При мъжете Христо Гечев зае 7-ма позиция, а Даниел Петков остана на девета. Колоездачен клуб Хемус-1896 изказва благодарност на всички спонсори на отбора! Благодарим ВИ!
"Soudal" ще продължи да бъде спонсор на Колоездачен клуб "Хемус-1896" и през 2021 година след като вчера 12 януари в офиса на фирмата в София бе подписан официален договор. Soudal е водещ световен производител на полиуретанoви пени, лепила, уплътнители и покривни уплътнения. Компанията доставя своята новаторска продукция в повече от 130 страни. Холдингът има 14 производствени завода, намиращи се на 4 континента и 44 представителства по целия свят. Soudal е официален спонсор на UCI World Team LOTTO SOUDAL. Благодарим Ви за доверието SOUDAL.
Повече от 100 години опит в разработването и производството на велосипедни гуми направиха Continental уникална компания в индустрията. Continental е единственият германски производител на гуми за велосипеди, който произвежда своите гуми в Германия. Това служи като мощен стимул за инженерите на Continental и всички останали, участващи в производствения процес, да се стремят към нови иновации. Благодарим Ви за доверието "Continental".