hemus1896

hemus1896

На 06.04.2018 г. в гр. Пазарджик се проведоха състезания във всички възрастови групи за купа "Пазарджик".

SOUDAL ще продължи да бъде спонсор на Колоездачен клуб "Хемус-1896" и през 2019 година след като бе подписан официален договор.

SOUDAL е водещ световен производител на полиуретанoви пени, лепила, уплътнители и покривни уплътнения. За своята 50-годишна дейност компанията SOUDAL се е превърнала от малка семейна фирма в международен холдинг.
Компанията доставя своята новаторска продукция в повече от 130 страни. Холдингът има 14 производствени завода, намиращи се на 4 континента и 44 представителства по целия свят. SOUDAL осигурява оптимална техническа и логистична поддръжка. Във фирмата Soudal Holding NV работят 2300 души.

SOUDAL е официален спонсор на UCI World Team LOTTO SOUDAL.

Благодарим Ви за доверието SOUDAL.

На проведения Държавен лично-отборен шампионат в Пазарджик отбора на „Хемус-1896" в състав: Стефан Йовевски, Симеон Петков, Камен Миндев, Радослав Грънчаров и Христофор Инковски завоюва Вицешампионската титла на писта за 2018 година, като преди това бяха станали Държавни шампиони на шосе. В отделните дисциплини нашите състезатели се представиха отлично,като в дисциплината „2000 м. отборно преследване" Стефан Йовевски, Симеон Петков, Радослав Грънчаров и Христофор Инковски грабнаха златните медали и оставиха след себе си отборите на Свиленград, Несебър, Янтра Габрово и др. Симеон Петков спечели бронзов медал в дисциплината „1000 м. индивидуално преследване" и зае 4-то място в дисциплините 200 м. летящ старт и 500 м. от място. Нашият отбор спечели бронзови медали и в дисциплината „отборен спринт". При момичетата отлично се представи Преслава Петкова, която стана Шампион на България в дисциплината „500 м. от място" и спечели бронзов медал в дисциплината „1000 м. от място"

Ръководството на клуба и състезателите посвещават успехите си и благодарят на Община Троян,"Калинел" ЕООД,"Судал" ЕООД и Веломагазин „Хемус Троян".

На провелия се в Сливен  Държавен лично-отборен шампионат на шосе за момчета, нашият отбор завоюва  шампионската титла, като остави след себе си отборите на „Свиленград 1924” и „Несебър“.

Стефан Йовевски  спечели шампионските титли за момчета младша възраст в дисциплините 3 км индивидуално по часовник и 15 км общ старт по безапелационен начин,а Камен Миндев се окичи с бронзов медал в дисциплината 3 км индивидуално по часовник.При момчета старша възраст отлично се представи Симеон Петков който спечели шампионската титла в дисциплината 30 км. общ старт и зае второ място в  дисциплината 5 км индивидуално по часовник

Ръководството на клуба и състезателите посвещават успехите си и благодарят на Община Троян, „Калинел“ ЕООД, „Судал“ ЕООД  и Веломагазин „Хемус – Троян“.

На проведения Държавен лично-отборен шампионат в Пловдив в модерната зала „Колодрума" отбора на „Хемус-1896" в състав: Христо Гечев, Даниел Петков и Николай Дянков завоюва Вицешампионската титла на писта за 2018 година.В отделните дисциплини нашите състезатели се представиха отлично,като в дисциплината „4000 м. отборно преследване" грабнаха сребърните медали, а Христо Гечев спечели бронзов медал в дисциплината „1000 м. от място" и зае 5-то място в дисциплината „Бързина". Николай Дянков зае 4-то място в дисциплината „Елиминация" и 5-то място в дисциплината „Скрач".

На проведените наскоро състезания за купа „Долчини-Дупница", нашите състезателите отново доминираха. През първия ден от състезанията 100 км. общ старт със старт в Сапарева баня и финал изкачване на Паничище Михаил Михайлов зае ІІ място при мъжете, а през втория ден се проведе критериум по улиците на Дупница където Станимир Чолаков спечели І място при мъжете оставяйки след себе си Андрей Петровски от Македония и Богдан Стойчев-Верея Стара Загора. Стефан Йовевски демонстрира за пореден път класата си завоювайки първо място при момчета младша възраст.

Отлично се представиха нашите състезатели на завършилата наскоро Обиколка на Мерсин в Турция, която е от календара на Международния колоездачен съюз и носи точки за световната купа. Станимир Чолаков демонстрира класа във всички етапи от състезанието и зае 2-ро място в крайното класиране оставяйки пред себе си само руснака Едуард Ворганов един голям състезател стартирал в Обиколките на Франция, Италия и Испания с екипа на „Катюша". 3-то място в крайното класиране за друг наш състезател Николас Тивани. В крайното отборно класиране нашите състезатели заеха 1-во място оставяйки след себе си отборите на Торку-Турция и Минск-Белорусия.

Понеделник, 07 Май 2018 09:01

Нови успехи за колоездачите ни

На проведените наскоро състезания за купа „Долчини" в София, които бяха предавани пряко по БНТ нашите състезателите отново доминираха и доказаха, че се намират в отлична спортна форма. Михаил Михайлов спечели купа "Долчини" при мъжете по безапелационен начин, а второто място остана за друг наш състезател Станимир Чолаков.Стефан Йовевски демонстрира за пореден път класата си завоювайки първо място при момчета младша възраст, а Симеон Петков се качи на най-високото стъпало на почетната стълбичка за момчета старша възраст.
Състезателите благодарят на Община Троян и спонсорите: „Судал" ЕООД, „Калинел" ЕООД , и Веломагазин Троян. Благодарение на които постигат своите успехи.

Понеделник, 16 Април 2018 08:52

Отлично начало за сезона

На 14.04.2018 г. в гр. Пазарджик се проведоха състезания във всички възрастови групи за купа „Пазарджик", с която бе открит спортно-състезателния сезон за 2018 г. в България.
Отлично се представиха състезателите на КК "Хемус-1896", след като Стефан Йовевски (момчета младша възраст), Симеон Петков (момчета старша възраст) и Станимир Чолаков при мъжете спечелиха по безапелационен начин купа "Пазарджик", а Михаил Михайлов също се качи на почетната стълбичка като зае 2-ро място при мъжете.
Ръководството на Колоездачен клуб „Хемус-1896" изказва благодарност на Община Троян и спонсорите „Судал"ЕООД, "Калинел"ЕООД и Веломагазин „Хемус-Троян"

Станимир Чолаков спечели по безапелационен начин едно от най-старите и най-трудни колоездачни състезания в България – Изкачване на Витоша за мъже, пристигайки на финала с повече от две минути аванс пред своите конкуренти. Михаил Михайлов зае 1-во място при мъже до 23 години (младежи), а Стефан Йовевски и Симеон Петков спечелиха по най-убедителен начин при момчета младша и момчета старша възраст. В състезанието стартираха повече от 200 състезатели. В събота на 12 май състезателите ни стартираха и в колокритериума за купа „Драг”, където нашите състезатели отново демонстрираха отлична спортна форма, като Михаил Михайлов спечели купа „Драг” при мъжете, а трети остана друг наш състезател Алекс Бечков. Стефан Йовевски не остави никакви шансове на своите конкуренти при момчета младша възраст и също зае 1-во място.

Тези успехи са поредно доказателство, че в колоездачен клуб „Хемус – 1896”  се изграждат млади и талантливи състезатели, които са бъдещето на колоезденето в България.

Ръководството на клуба благодари на „Калинел” ЕООД и „Судал” ЕООД за безрезервната подкрепа, която оказват за развитие на колоезденето в нашия град.