Празник за младите колоездачи

Състезанието се проведе на 14.10.2020 г. по случай Петковден - празник на град Троян  и бе организирано от Община Троян  и  Колоездачен клуб „Хемус – 1896”. В състезанието взеха участие 59 деца от 4 до 15 годишна възраст, които бяха разпределени в шест възрастови групи.

Надпреварата се проведе с цел популяризиране на колоездачния спорт в град Троян, мотивиране на повече деца към спорта и водене на здравословен начин на живот и не на последно място подбор на деца за попълване на отборите от детско-юношеската школа на нашия клуб. От провеждането на този вид състезания ние успяхме да спечелим за каузата много деца, които в момента са активни спортисти, а двама от тях през 2020 година станаха шампиони на България. На победителите в състезанието (18 деца) бяха раздадени предметни награди свързани с велосипеда и колоездачния спорт  и медали.

Наградите бяха връчени от г-жа Розалина Русенова - зам.кмет на Община Троян и г- н Тодор Комитов – отдел “Младежки дейности и спорт” в Община Троян.